Pojištění mazlíčků – ano či ne?

Každý třetí Čech vlastní domácího mazlíčka, nejčastěji je to pes. Psa většina lidí bere jako rodinného příslušníka. Stejně jako lidé i domácí mazlíčky můžou dostihnout zdravotní komplikace. Takový úraz mazlíčka, který si žádá nutné ošetření veterináře se může vyšplhat i do několika tisíců, to už dokáže zahýbat s rozpočtem domácnosti.

Proti čemu se dá Váš mazlíček pojistit?

Pojištění specializované na psy a kočky se vztahuje především na veterinární péči, úhyn zvířete a odpovědnost za škodu třetí osobě. Několik pojišťoven však už zahrnuje v občanské odpovědnosti, kterou máte někteří z Vás už u pojištění domácnosti, podobně jako škody způsobené zvířetem (např. ČSOB, Alllianz..). Vedle psů a koček existuje i pojištění například koní a hospodářských zvířat (úraz, nákazy, akutní otrávení, odcizení..).

Kritéria pojištění

Je jedno jakou máte rasu pejska či kočky, důležitým faktorem pro výpočet pojistného je věk zvířete, u některých pojišťoven je důležité znát i váhu. Co je pro sjednání pojištění základní podmínkou, je že zvíře musí mít čip nebo evidenční známku, pak je zvíře jednoznačně identifikovatelné.

Vyplatí se pojistit mazlíčka?

Důležité je myslet na to, že pojišťovny tento produkt nezavedly z toho důvodu, že by Vám chtěly ochránit pejska a tedy i Vaši peněženku před většími výdaji. Pojišťovnám se tento produkt prostě vyplatí. Ovšem ani pro klienta není toto pojištění zanedbatelné. Ročně obyvatelé ČR zaplatí necelé 2 miliardy za veterinární péči. A pokud jste si pořídili nějaké papírové štěňátko, která stálo okolo 10 000 Kč, tak už 1 500 Kč ročně je pro Vás zanedbatelná částka. Jedno je jisté, pojištěních zvířat přibývá. Za rok 2012 bylo pojištěno přes 1 000 psů. Cena veterinární péče se neustále zvyšuje a každý chovatel určitě o tom ví své.

Pojištění mazlíčků lze sjednat například u:

Česká pojišťovna, ČPP, Slavia

Pojištění hospodářských zvířat zase u:

Česká pojišťovna a Generali

 

Andrea Benediktová

specialista neživotního pojištění

Zpracovávám...